Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 30.03.2018, sygn. 0112-KDIL3-2.4011.162.2018.1.DJ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3-2.4011.162.2018.1.DJ
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych odpłatnego zbycia mieszkania.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni przedstawione we wniosku z dnia 23 marca 2018 r. (data wpływu 28 marca 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych odpłatnego zbycia mieszkania jest:
- prawidłowe w odniesieniu do pytania nr 1,
- bezprzedmiotowe w pozostałym zakresie.
UZASADNIENIE
W dniu 28 marca 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych odpłatnego zbycia mieszkania.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawczyni jest współwłaścicielem mieszkania spółdzielczego w bloku, które zostało zakupione w listopadzie 2008 roku. Zakup ten został w całości sfinansowany z kredytu mieszkaniowego. Mieszkanie jest współwłasnością obojga kredytobiorców, tj. Wnioskodawczyni i jej męża na zasadach wspólności majątkowej.
W chwili obecnej kredytobiorcy są po rozwodzie (orzeczenie Sądu Okręgowego z 2017 r.) i zamierzają sporządzić umowę notarialną o podział majątku wspólnego. Umowa ta stanowić będzie, że jedynym właścicielem mieszkania stanie się Wnioskodawczyni. Umowa kredytu hipotecznego zaciągniętego na tę nieruchomość zostanie aneksowana i w miejsce męża Wnioskodawczyni zostanie włączony inny współkredytobiorca. Bank jest przychylny takiemu rozwiązaniu, ale decyzję wiążącą wyda dopiero po notarialnym podziale majątku. W przypadku odmowy banku, po notarialnym podziale majątku wspólnego mieszkanie zostanie sprzedane, ale już przez jednego właściciela, czyli Wnioskodawczynię, gdyż notarialny podział spowoduje, że będzie to jedyny właściciel.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right