Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 20.03.2018, sygn. 0115-KDIT2-1.4011.372.2017.2.MST, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2-1.4011.372.2017.2.MST

Czy w związku z przekształceniem Spółki w spółkę komandytową (SK), Spółka będzie obowiązana do poboru zryczałtowanego podatku od kwoty zysków niepodzielonych oraz kapitału zapasowego i rezerwowego utworzonych z zysków, jednak bez uwzględnienia części zysków przeniesionych na kapitał inny niż zakładowy oraz innych zysków, które zostaną uprzednio przeznaczone na umorzenie udziałów?

Na podstawie art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 13 grudnia 2017 r. (data wpływu 20 grudnia 2017 r.), uzupełnionym w dniu 1 marca 2018 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z przekształceniem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę komandytową jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 grudnia 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z przekształceniem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę komandytową, który został uzupełniony w dniu 1 marca 2018 r.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Polsce o nieograniczonym obowiązku podatkowym w Polsce (dalej: Wnioskodawca lub Spółka). Obecnie wspólnikami Wnioskodawcy są osoby fizyczne posiadające rezydencję w Polsce.

W planowanych działaniach Wnioskodawca zamierza dokonać umorzenia części udziałów jednego ze wspólników za wynagrodzeniem. Operacja ta będzie miała charakter umorzenia dobrowolnego: zbycia udziałów wspólnika osoby fizycznej na jej rzecz w celu umorzenia i zostanie przeprowadzona za wynagrodzeniem wypłacanym z czystego zysku Spółki (bez obniżania kapitału zakładowego Spółki). Wynagrodzenie należne wspólnikowi za umarzane udziały będzie miało formę pieniężną (wypłata w gotówce).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00