Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 14.02.2018, sygn. 0115-KDIT2-1.4011.326.2017.1.MK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2-1.4011.326.2017.1.MK

Czy w odniesieniu do wynagrodzenia wypłacanego pracownikom, w części odpowiadającej wykonanej pracy, której rezultat stanowi przedmiot prawa autorskiego (wypłacanego za rozporządzenie tym prawem zgodnie z postanowieniami umowy o pracę), Wnioskodawca jako płatnik może zastosować podwyższone koszty uzyskania przychodów, w wysokości 50% uzyskanego przychodu, zgodnie z art. 22 ust. 9 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 14 listopada 2017 r. (data wpływu 15 listopada 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego obowiązujących na moment złożenia wniosku, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15 listopada 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

We wniosku tym przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca świadczy szeroko rozumiane usługi programistyczne dotyczące tworzenia, projektowania i programowania systemów informatycznych, programów komputerowych dla swoich klientów i aplikacji mobilnych. Specjalizuje się w szeroko pojętych systemach wbudowanych, technice mikroprocesorowej i układach reprogramowalnych. Obecnie Wnioskodawca zatrudnia w oparciu o umowę o pracę pracowników m.in. na następujących stanowiskach: Junior Software Engineer, Software Engineer, Junior Software Developer, Software Developer, Project Leader.

Obowiązki Junior Software Engineer i Junior Software Developer obejmują tworzenie kodu komponentów programu zgodnie ze specyfikacją, rozbudowę i modyfikację kodu programu na bazie jego wcześniejszych wersji, tworzenie kodu źródłowego programu, tworzenie przypadków testowych, tworzenie dokumentacji technicznej, w tym specyfikacji systemu, specyfikacji projektu, instrukcji użytkownika.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00