Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 06.02.2018, sygn. 0115-KDIT1-1.4012.899.2017.1.MM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-1.4012.899.2017.1.MM
Zwolnienie od podatku badań lekarskich, w tym psychologicznych, pracowników i osób ubiegających się o zatrudnienie na tym stanowisku oraz osób zatrudnionych na stanowisku kierowcy, lub którym powierzono kierowanie samochodem służbowym, wykonywanych na podstawie skierowania z zakładu pracy.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 18 grudnia 2017 r. (data wpływu 28 grudnia 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy, badań lekarskich, w tym psychologicznych, pracowników ochrony i osób ubiegających się o zatrudnienie na tym stanowisku oraz osób zatrudnionych na stanowisku kierowcy, lub którym powierzono kierowanie samochodem służbowym, wykonywanych na podstawie skierowania z zakładu pracy jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 28 grudnia 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy, badań lekarskich, w tym psychologicznych, pracowników ochrony i osób ubiegających się o zatrudnienie na tym stanowisku oraz osób zatrudnionych na stanowisku kierowcy, lub którym powierzono kierowanie samochodem służbowym, wykonywanych na podstawie skierowania z zakładu pracy.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
W. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej jest podmiotem wykonującym działalność leczniczą w rozumieniu ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej.
W ramach swojej działalności świadczy także usługi medyczne w zakresie medycyny pracy. Wśród badanych w ramach medycyny pracy osób są pracownicy ochrony wpisani na listę kwalifikowanych pracowników ochrony, o których mowa w art. 26 ustawy o ochronie osób i mienia. Warunkiem wpisania osoby na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej jest posiadanie przez ubiegającego się zdolności fizycznej i psychicznej do wykonywania zadań, stwierdzoną orzeczeniem lekarskim i orzeczeniem psychologicznym. Osoby wpisane na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej muszą także poddawać się badaniom lekarskim i psychologicznym co trzy lata bądź w okresach nie krótszych niż trzy lata zgodnie z art. 32 ustawy o ochronie osób i mienia.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right