Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

TEMATY:
TEMATY:

Interpretacja indywidualna z dnia 31.01.2018, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.821.2017.1.ASZ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.821.2017.1.ASZ

ustalenie podstawy opodatkowania z tytułu wniesienia wkładu niepieniężnego (aportu) do spółki kapitałowej.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 11 grudnia 2017 r. (data wpływu 21 grudnia 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania z tytułu wniesienia wkładu niepieniężnego (aportu) do spółki kapitałowej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 grudnia 2017 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania z tytułu wniesienia wkładu niepieniężnego (aportu) do spółki kapitałowej.

W przedmiotowym wniosku, przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest spółką kapitałową z siedzibą w Polsce, prowadzi działalność gospodarczą w zakresie opieki medycznej oraz funkcjonuje w strukturze grupy podmiotów powiązanych (dalej: Grupa). Wnioskodawca jest zarejestrowany jako podatnik VAT czynny.

R.T.C.P. planuje wniesienie wkładu niepieniężnego do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Polsce, która posiadać będzie status podatnika VAT czynnego (dalej: R. 3). Przedmiotem ww. wkładu niepieniężnego będą rzeczowe i nierzeczowe składniki majątku należące do Wnioskodawcy (dalej: Przedmiot aportu). W zamian za Przedmiot aportu R.T.C.P. obejmie udziały w kapitale zakładowym R. 3.

R.T.C.P. nie wyklucza możliwości objęcia udziałów w R. 3 po cenie wyższej od wartości nominalnej w ten sposób, że ewentualna nadwyżka nad wartością nominalną udziałów zostałaby przekazana na kapitał zapasowy. Oprócz udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym R. 3, Wnioskodawca nie otrzyma żadnych innych dodatkowych świadczeń, w tym w szczególności strony nie ustalą, że R. 3 przekaże na rzecz Wnioskodawcy środki pieniężne odpowiadające wysokości podatku VAT naliczonego od wartości nominalnej nowo utworzonych udziałów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00