Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 24.01.2018, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.693.2017.1.PS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.693.2017.1.PS

Podatek od towarów i usług w zakresie odliczenia podatku VAT w 100% lub zastosowania prewspółczynnika zakładu budżetowego bądź Urzędu Gminy.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 19 grudnia 2017 r. (data wpływu 21 grudnia 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie odliczenia podatku VAT w 100% lub zastosowania prewspółczynnika zakładu budżetowego bądź Urzędu Gminy jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 grudnia 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie odliczenia podatku VAT w 100% lub zastosowania prewspółczynnika zakładu budżetowego bądź Urzędu Gminy.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Gmina w ramach zadań własnych realizuje zadanie pn. Budowa sieci kanalizacji sanitarnej . W tym celu złożyła wniosek o dofinansowanie realizacji tego projektu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 - 2020. Przedmiotem inwestycji jest wybudowanie i podłączenie do sieci kanalizacji sanitarnej gospodarstw domowych jeszcze nie podłączonych w Gminie, w rejonie ulic A i B. Całość zanieczyszczeń odprowadzona zostanie do już istniejącej kanalizacji sanitarnej przy ulicy A. Przedsięwzięcie obejmuje podłączenie 23 domostw, w sumie 92 mieszkańców. Łączna długość wybudowanej sieci kanalizacji sanitarnej wyniesie 1994,5 mb.

Realizacja inwestycji przyczyni się do uporządkowania gospodarki ściekowej na terenie Gminy oraz likwidacji zbiorników bezodpływowych, co wpłynie na zmniejszenie wprowadzania ładunku zanieczyszczeń do gleb i wód. Wnioskodawcą dla projektu jest Gmina - jednostka samorządu terytorialnego, posiadająca osobowość prawną, działająca na podstawie Ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym, z późniejszymi zmianami. Organami Wnioskodawcy są Rada Gminy (jako organ stanowiący i kontrolny) i Wójt Gminy (jako organ wykonawczy, realizujący właściwe dla niego zadania przy pomocy Urzędu Gminy - jednostki organizacyjnej Gminy). Zasadniczy cel działania Urzędu to służba społeczności lokalnej Gminy oraz zaspakajanie potrzeb wspólnoty jej mieszkańców. Wdrażając niniejszy projekt Gmina zrealizuje takie cele i zadania własne, jak: ochrona środowiska naturalnego, czy tworzenie korzystnych warunków zamieszkiwania i prowadzenia działalności gospodarczej na jej terenie. Wójtowi bezpośrednio podlegli są Skarbnik Gminy (pełniący funkcję Głównego Księgowego Budżetu) oraz Sekretarz Gminy (zapewniający sprawne funkcjonowanie Urzędu i właściwą organizację pracy tej instytucji). Projekt jest przedsięwzięciem przygotowanym do realizacji. Gminie przysługuje prawo do dysponowania działkami, przewidzianymi do umiejscowienia w ich obrębie produktów przedsięwzięcia. Opracowano także kompletną dokumentację projektową przedsięwzięcia - projekt budowlano-wykonawczy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00