Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 24.01.2018, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.655.2017.1.DG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.655.2017.1.DG
w zakresie zastosowania zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT do sprzedaży lokalu mieszkalnego jako towaru handlowego oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych na remont tego lokalu
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 16 listopada 2017 r. (data wpływu 28 listopada 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT do sprzedaży lokalu mieszkalnego jako towaru handlowego oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych na remont tego lokalu jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 28 listopada 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT do sprzedaży lokalu mieszkalnego jako towaru handlowego oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych na remont tego lokalu.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
M. Spółka Jawna, której wspólnikami są: Łukasz K., Paweł W. oraz Łukasz W. jest czynnym podatnikiem podatku VAT. Podmiot prowadzi działalność gospodarczą na podstawie wpisu do Krajowego Rejestru Spółek. Działalność tę spółka rozpoczęła w celu handlu nieruchomościami na własny rachunek (PKD 68.10.Z), dotąd uzyskuje przychody z tytułu handlu nieruchomościami na własny rachunek. Wnioskodawca nabył lokal mieszkalny w dniu 27 października 2017 roku z rynku wtórnego, jako zwolniony z podatku VAT. Lokal mieszkalny nabyto od osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej, na podstawie aktu notarialnego w celu jego dalszej sprzedaży (na handel). Zakupiony lokal będzie wymagał poniesienia nakładów budowlano-remontowych, aby można było uzyskać dobrą cenę przy jego sprzedaży. Wysokość poniesionych kosztów, zwiększających wartość nabytego mieszkania, przekroczy 30% kosztu zakupu lokalu. Remont zostanie zlecony podatnikowi podatku od towarów i usług. Koszty będą udokumentowane fakturami VAT i od tych faktur nie zostanie odliczony podatek VAT.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right