Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 10.01.2018, sygn. 0112-KDIL3-2.4011.367.2017.1.JK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3-2.4011.367.2017.1.JK

Skutki podatkowe zbycia udziałów w spółkach kapitałowych prawa handlowego.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 2 grudnia 2017 r. (data wpływu 5 grudnia 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zbycia udziałów w spółkach kapitałowych prawa handlowego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 grudnia 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zbycia udziałów w spółkach kapitałowych prawa handlowego.

We wniosku przedstawiono następujące stany faktyczne i następujące zdarzenia przyszłe.

1. Umowa przedwstępna i umowa przyrzeczona.

Wnioskodawca jest osobą fizyczną będącą polskim rezydentem podatkowym. Podlega on opodatkowaniu od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania, na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Wnioskodawca jest wspólnikiem w spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością (Sp. z o.o.). Wraz z innymi wspólnikami (dalej łącznie Sprzedający), planuje on zbyć udziały w Sp. z o.o. na rzecz niepowiązanego, polskiego podmiotu. Strony transakcji, w momencie złożenia niniejszego wniosku, są po etapie podpisania listu intencyjnego oraz po przeprowadzeniu przez kupującego badania due dilligence. Podpisano przedwstępną warunkową umowę sprzedaży udziałów (Umowa Przedwstępna), na podstawie której zostanie zawarta umowa przyrzeczona (Umowa Przyrzeczona). Postanowienia Umowy Przyrzeczonej będą, w zakresie w jakim dotyczy tego wniosek, stanowiły odwzorowanie postanowień Umowy Przedwstępnej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00