Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 05.01.2018, sygn. 0111-KDIB1-1.4510.163.2017.1.SG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4510.163.2017.1.SG

w zakresie możliwości zaliczenie do kosztów uzyskania przychodu wydatków z tytułu wypłaconych mieszkańcom przez Spółkę jednorazowych rekompensat na podstawie zawartych ugód pozasądowych

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2017 r., poz. 201 z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 13 listopada 2017 r. (data wpływu 20 listopada 2017 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie możliwości zaliczenie do kosztów uzyskania przychodu wydatków z tytułu wypłaconych mieszkańcom przez Spółkę jednorazowych rekompensat na podstawie zawartych ugód pozasądowych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 listopada 2017 r. do tut. Organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie możliwości zaliczenie do kosztów uzyskania przychodu wydatków z tytułu wypłaconych mieszkańcom przez Spółkę jednorazowych rekompensat na podstawie zawartych ugód pozasądowych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) należy do Podatkowej Grupy Kapitałowej, w której jest spółką zależną.

Spółka prowadzi działalność gospodarczą w sektorze górniczo-energetycznym. W związku z produkcją energii elektrycznej Spółka wytwarza odpady paleniskowe składane w składowiskach. W jednym z takich składowisk rozpoczęto jego przebudowę w związku ze zmianą technologii składowania odpadów paleniskowych w postaci suspensji (emulgatu popiołowo-wodnego). Powyższe wiąże się z nasilonym w trakcie przebudowy pyleniem przesuszonego popiołu, które ma charakter powtarzających się cyklicznie zdarzeń, co do których Spółka ma świadomość ich nieuchronności, aż do czasu zakończenia przebudowy, w tym pokrycia suspensją wcześniejszych warstw popiołu. Zwrócić należy uwagę na fakt, że wykonywane cyklicznie pomiary tego pylenia nie wykazują przekroczenia dopuszczalnych przepisami o ochronie środowiska wielkości.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00