Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 04.01.2018, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.428.2017.1.AG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.428.2017.1.AG
Czy ulepszenie nabytego lokalu mieszkalnego, stanowiące powyżej 30% wartości nabycia, umożliwi zastosowanie art. 22j ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni przedstawione we wniosku z dnia 15 listopada 2017 r. (data wpływu 16 listopada 2017 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia wartości początkowej środka trwałego i możliwości zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 16 listopada 2017 r. do tutejszego Organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawczyni jest osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą, opodatkowaną podatkiem liniowym. Jej firma świadczy usługi szkoleniowo-rozwojowe na terenie całego kraju. Większość z usług świadczona jest w dużych miastach, takich jak: , , , , , , , , ., .
W 2018 r. Wnioskodawczyni razem z osobą fizyczną prowadzącą odrębną działalność gospodarczą (opodatkowaną na zasadach ogólnych) w zakresie identycznym do prowadzonej przez Nią, planuje zawrzeć umowę Spółki cywilnej. W żadnej z tych lokalizacji, zarówno Wnioskodawczyni, jak również wspólnik Spółki, do której planuje przynależeć, nie posiadają lokali, w których mogliby prowadzić biuro, obsługiwać klientów w zakresie realizowanych działań, jak również przechowywać dokumentację ofertowo-księgową, czy też wszelkie sprzęty i urządzenia biurowe ułatwiające prowadzenie działalności gospodarczej, takie jak: komputer, drukarka, ksero, tablice suchościeralne, flipchart, projektor multimedialny, itp. Jest to dużym utrudnieniem, szczególnie w zakresie prowadzenia bieżącej działalności, rozmów handlowych z przyszłymi kontrahentami, jak również bieżącej obsługi klientów, którzy korzystają z oferowanych usług. Obecnie do przechowywania tych sprzętów Wnioskodawczyni oraz przyszły wspólnik Spółki cywilnej korzystają z wydzielonych pomieszczeń we własnych lokalach, które oddalone są niekiedy o setki kilometrów od wyżej wspomnianych lokalizacji. W wyniku tego za każdym razem konieczne jest podnajmowanie pomieszczeń przeznaczonych do ww. celów oraz transportowanie ww. sprzętów, bądź ich podnajem, co wiąże się z dodatkowymi kosztami i jest dużym utrudnieniem logistycznym.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right