Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 13.02.2017, sygn. 1462-IPPB2.4511.774.2016.1.MG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. 1462-IPPB2.4511.774.2016.1.MG
w zakresie obowiązków informacyjnych związanych z przymusowym wykupem akcji
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201) oraz § 5 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 12 grudnia 2016 r. (data wpływu 15 grudnia 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków informacyjnych związanych z przymusowym wykupem akcji - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 15 grudnia 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków informacyjnych związanych z przymusowym wykupem akcji.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Dom Maklerski S.A. (dalej: DM) zawarł ze swoim Klientem (dalej: Spółka Akcyjna) umowę, która przewiduje obsługę procesu przymusowego wykupu akcji Spółki Akcyjnej. Jednocześnie, na podstawie odrębnej umowy, DM świadczy na rzecz Spółki Akcyjnej usługi prowadzenia depozytu akcji, rejestru akcjonariuszy i księgi akcyjnej. Umowa dotycząca obsługi procesu przymusowego wykupu akcji, przewiduje, że w przypadku realizacji takiego wykupu za pośrednictwem DM, dokonuje on m.in. czynności wypłaty ceny wykupu oraz zmiany w rejestrze akcjonariuszy, księdze akcyjnej i depozycie prowadzonym na rzecz Spółki Akcyjnej. Umowa obsługi procesu przymusowego wykupu akcji, przewiduje również, że w przypadku, gdy nie dojdzie do wypłaty ceny wykupu za pośrednictwem DM, DM zobowiązany jest zwrócić środki pieniężne przekazane przez Spółkę Akcyjną na realizację obsługi procesu, zaś ewentualna zmiana w rejestrze akcjonariuszy, księdze akcyjnej i depozycie jest dokonywana na podstawie odrębnej dyspozycji Spółki Akcyjnej, w praktyce składanej po wykonaniu wypłaty ceny bezpośrednio przez Spółkę Akcyjną.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right