Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 11.01.2017, sygn. 2461-IBPB-2-2.4511.898.2016.2.KRB, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. 2461-IBPB-2-2.4511.898.2016.2.KRB

Możliwość zwolnienia z opodatkowania odszkodowania związanego z rozwiązaniem umowy o pracę oraz odsetek od tego świadczenia.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 613 ze zm. ) oraz § 5 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów, stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z 27 września 2016 r. (data otrzymania 28 września 2016 r.), uzupełnionym 21 grudnia 2016 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania odszkodowania związanego z rozwiązaniem umowy o pracę oraz odsetek od tego świadczenia jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 sierpnia 2016 r. otrzymano ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania odszkodowania związanego z rozwiązaniem umowy o pracę oraz odsetek od tego świadczenia.

Z uwagi na fakt, że wniosek nie spełniał wymogów formalnych, pismem z 5 grudnia 2016 r. wezwano Wnioskodawczynię do jego uzupełnienia.

Wniosek uzupełniono 21 grudnia 2016 r.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

W związku z wypowiedzeniem przez pracodawcę umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony w okresie ciąży Wnioskodawczyni, Wnioskodawczyni wniosła do właściwego sądu pracy pozew o przywrócenie do pracy i zasądzenie wynagrodzenia za cały okres pozostawania bez pracy. W toku postępowania sądowego okazało się, iż nastąpiło przejście części dotychczasowego zakładu pracy Wnioskodawczyni w trybie art. 23 Kodeksu pracy. Co do pozostałej części dotychczasowego zakładu pracy została wszczęta procedura likwidacyjna. W konsekwencji powyższych okoliczności i brakiem możliwości przywrócenia Wnioskodawczyni do pracy na dotychczasowych zasadach u podmiotu przejmującego dotychczasowy zakład pracy (dalej: nowy pracodawca), Wnioskodawczyni i nowy pracodawca zawarli przed sądem ugodę, na mocy której nowy pracodawca zobowiązał się do zapłacenia na rzecz Wnioskodawczyni określonej kwoty tytułem odszkodowania związanego z rozwiązaniem umowy o pracę w oznaczonym terminie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00