Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 19.12.2017, sygn. 0114-KDIP3-3.4011.465.2017.1.GF, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-3.4011.465.2017.1.GF

w zakresie zastosowania przez płatnika kosztów uzyskania przychodu

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 25 października 2017 r. (data wpływu 31 października 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zastosowania przez płatnika kosztów uzyskania przychodu jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 31 października 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zastosowania przez płatnika kosztów uzyskania przychodu.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Sp. z o.o. (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) jest spółką kapitałową z siedzibą w Polsce, zajmującą się głównie produkcją cementu, betonu towarowego i kruszyw. Spółka należy do międzynarodowej grupy kapitałowej. Spółka oferuje usługi, które oparte są o głęboką wiedzę branżową.

Spółka prowadzi swoją działalność w szczególności przy pomocy osób pozostających ze Spółką w stosunku pracy.

W odpowiedzi na bieżące potrzeby Spółki wybrani pracownicy (dalej: Pracownicy) są zapraszani przez Spółkę w formie pisemnej (dalej: Zaproszenie) do okresowej realizacji pracy projektowej (dalej: Projekt).

Projekty mają na celu przygotowanie dostosowanego do indywidualnej sytuacji (bieżącej lub przyszłej) rezultatu w postaci utworu (dzieła), wykorzystywanego następnie w działalności prowadzonej przez Spółkę. W konsekwencji, do obowiązków Pracowników realizujących Projekt należy między innymi wykonywanie (w oparciu o swoją indywidualną i kreatywną pracę) czynności objętych ochroną prawa autorskiego, czyli czynności, których efekt może być zakwalifikowany jako utwór w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2016 r., poz. 666 z późn zm.; dalej: UPAPP). Zgodnie z art. 1 ust. 1 UPAPP przedmiotem prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia (dalej: Utwory) .

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00