Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 18.12.2017, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.605.2017.1.JO, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.605.2017.1.JO

w zakresie opodatkowania podatkiem VAT zbycia nieruchomości

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 9 listopada 2017 r. (data wpływu 13 listopada 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT zbycia nieruchomości jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 listopada 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT zbycia nieruchomości.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest podmiotem, którego głównym przedmiotem działalności, zgodnie z wpisem do Krajowego Rejestru Sądowego, jest wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi (PKD 68.20.Z). Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem VAT.

Wnioskodawca zamierza zbyć nieruchomość (dalej: Nieruchomość), tj. prawo użytkowania wieczystego działki zabudowanej budynkiem biurowym (w skład którego wchodzi również część garażowa z miejscami garażowymi znajdująca się na poziomie -1) - dalej: Budynek.

Budynek został wybudowany w latach 60-tych XX wieku przez przedsiębiorstwo państwowe. W latach 90-tych XX wieku przedsiębiorstwo państwowe zostało przekształcone w spółkę z o.o. dalej: Spółka). Nieruchomość znajduje się obecnie w majątku Wnioskodawcy na skutek połączenia przez przejęcie majątku Spółki (połączenie miało miejsce po uprzednim nabyciu przez Wnioskodawcę udziałów w Spółce).

Budynek (z wyłączeniem jednego piętra oraz dwóch miejsc garażowych) od ponad dwóch lat jest przedmiotem najmu na rzecz podmiotów trzecich. Część Budynku (powierzchnia zajmująca jedno piętro oraz dwa miejsca garażowe), która nie jest przedmiotem najmu, od ponad dwóch lat jest wykorzystywana przez Wnioskodawcę w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, tj. na piętrze znajdują się biura Wnioskodawcy (jego siedziba), z kolei miejsca garażowe wykorzystywane są przez kadrę zarządzającą/pracowników/klientów Wnioskodawcy przyjeżdżających do biura.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00