Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 07.12.2017, sygn. 0115-KDIT3.4011.336.2017.1.PSZ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.336.2017.1.PSZ
Czy w sytuacji, gdy Wnioskodawca będący komandytariuszem Spółki komandytowej, dodatkowo prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą - będzie w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej świadczył usługi na rzecz Spółki komandytowej, to zastosowanie znajdzie art. 23 ust. 1 pkt 10 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i czy Wnioskodawca będzie miał możliwość traktowania wynagrodzenia z tytułu świadczonych przez Niego usług na rzecz Spółki komandytowej, jako koszt uzyskania przychodu z tytułu uczestnictwa w Spółce komandytowej, proporcjonalnie do posiadanego udziału w zyskach Spółki?
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 13 października 2017 r. (data wpływu 25 października 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 25 października 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą oraz jest komandytariuszem w Spółce komandytowej spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. Wnioskodawca prowadził jednoosobową działalność gospodarczą od dnia 24 czerwca 2002 r., na długo przed tym, zanim stał się wspólnikiem Spółki (od 31 sierpnia 2017 r.). Wnioskodawca w ramach ww. przedsiębiorstwa jest właścicielem maszyn i urządzeń budowlanych (m.in. dźwig, pojazd Manitou, traktory, przyczepa, samochody dostawcze, specjalistyczne narzędzia budowlane), które są niezbędne do samodzielnego, kompleksowego realizowania całości robót budowlanych związanych z budową budynków mieszkalnych i niemieszkalnych. Umowa Spółki nie zobowiązuje Wnioskodawcy do pracy na rzecz Spółki, a także nie jest on upoważniony do prowadzenia spraw Spółki. Wnioskodawca uczestniczy w zysku w Spółce, zgodnie z postanowieniami umowy Spółki. Komplementariuszem Spółki jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, w której Wnioskodawca jest udziałowcem i Prezesem Zarządu. Komplementariusz zajmuje się tylko i wyłącznie reprezentacją, prowadzeniem spraw oraz zarządzaniem Spółką i nie świadczy na jej rzecz żadnych innych usług.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right