Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 01.12.2017, sygn. 0114-KDIP4.4012.576.2017.1.BS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4.4012.576.2017.1.BS
W zakresie opodatkowania i sposobu dokumentowania czynności wynikających z zawartego porozumienia.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 13 października 2017 r. (data wpływu 23 października 2017 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania i sposobu dokumentowania czynności wynikających z zawartego porozumienia jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 23 października 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania i sposobu dokumentowania czynności wynikających z zawartego porozumienia.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca jest polską spółką akcyjną, której podstawowym przedmiotem działalności jest kompleksowa realizacja projektów budowlanych. Spółka zamierza kompleksowo realizować projekty budowlane na terenie całej Polski, w szczególności projekty infrastrukturalne, realizowane dla publicznych zamawiających. Na dzień składania wniosku Spółka nie realizuje żadnego kontraktu ale czynnie uczestniczy w publicznych przetargach.
Wnioskodawca powstał w 2015 roku, a jej jedynym akcjonariuszem jest M. a.s. z siedzibą w Pradze, który wykonuje działalność gospodarczą w Polsce za pośrednictwem swojego oddziału. M. S.A. Oddział w Polsce specjalizuje się w branży budowlanej.
Wnioskodawca oraz M. a.s. za pośrednictwem M. S.A. Oddział w Polsce zawierają porozumienia dotyczące udziału w składaniu ofert oraz realizacji prac w danym konkretnym przetargu. Dane porozumienie dotyczy spraw związanych z przygotowaniem i złożeniem oferty przez Wnioskodawca w postępowaniu przetargowym. Strony w takim porozumieniu uzgadniają, że Wnioskodawca przygotuje i złoży ofertę w danym postępowaniu przetargowym. W przypadku wyboru oferty Wnioskodawca jako najkorzystniejszej i zawarcia przez Wnioskodawca umowy z Zamawiającym, Wnioskodawca zobowiązuje się zlecić M. S.A. Oddział w Polsce, na podstawie umowy o podwykonawstwo, wykonanie danego procentu zakresu prac, będących przedmiotem Umowy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right