Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 23.11.2017, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.702.2017.1.SM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.702.2017.1.SM
W zakresie braku prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją zadania inwestycyjnego.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 29 września 2017 r. (data wpływu 12 października 2017 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją zadania pn.: , które będzie wdrożone w Integracyjnym Przedszkolu Miejskim Nr . "" w jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 12 października 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją zadania pn.: , które będzie wdrożone w Integracyjnym Przedszkolu Miejskim Nr "" w .
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Gmina Miasto ubiega się o dofinansowanie zadania inwestycyjnego pn.: , które będzie realizowane przez Integracyjne Przedszkole Miejskie nr "" w , ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w . Celem zadania inwestycyjnego jest podniesienie poziomu świadomości ekologicznej dzieci nt. zagrożeń związanych z emisją pyłów i szkodliwych gazów dla środowiska.
Integracyjne Przedszkole Miejskie nr "." jest jednostką budżetową gminy Miasto . Gmina Miasto jest czynnym podatnikiem podatku VAT.
Przedmiotem zadania jest zakup pomocy dydaktycznych, ponadto w ramach realizowanego zadania będą odbywały się różnego rodzaju wycieczki, warsztaty dla dzieci i rodziców oraz zakupione zostaną nagrody w ramach organizowanych konkursów.
Projekt realizowany będzie w terminie od 1 stycznia 2018 r. do 30 czerwca 2018 r. W projekcie przewidziane są 4 wycieczki, cykl warsztatów stacjonarnych i terenowych w podziale na grupy wiekowe dzieci, 2 konkursy z nagrodami oraz zakup pomocy dydaktycznych. Wszystkie zadania projektowe wiążą się bezpośrednio z tematyką zanieczyszczenia powietrza i jego wpływu na zdrowie oraz możliwościami i sposobami ograniczenia problemu niskiej emisji.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right