Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 10.11.2017, sygn. 0111-KDIB2-2.4011.265.2017.1.HS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-2.4011.265.2017.1.HS

Możliwość zaliczenia przychodów z najmu lokali użytkowych, o których mowa we wniosku, do źródła przychodów z tzw. najmu prywatnego i opodatkowania przychodów uzyskanych z tego tytułu w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 201 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni przedstawione we wniosku z 8 września 2017 r. (data wpływu 12 września 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia przychodów z najmu lokali użytkowych, o których mowa we wniosku, do źródła przychodów z tzw. najmu prywatnego i opodatkowania przychodów uzyskanych z tego tytułu w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 września 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia przychodów z najmu lokali użytkowych, o których mowa we wniosku, do źródła przychodów z tzw. najmu prywatnego i opodatkowania przychodów uzyskanych z tego tytułu w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawczyni jest osobą fizyczną. Aktualnie posiada zawieszoną działalność gospodarczą, której przedmiotem jest działalność wynikająca z PKD o numerze 64.92.Z Pozostałe formy udzielania kredytów. Jako osoba fizyczna (z uwagi na fakt zawieszonej działalności gospodarczej) udzieliła prywatnie pożyczki innej osobie fizycznej w formie aktu notarialnego. W formie zabezpieczenia strony zawartej umowy pożyczki zgodnie ustaliły, że zaspokojenie roszczeń Wnioskodawczyni w trybie art. 365 Kodeksu cywilnego nastąpić może poprzez przeniesienie przez pożyczkobiorcę na pożyczkodawcę własności udziału wynoszącego 1/2 we współwłasności nieruchomości będącej zabezpieczeniem na wypadek nie spłacenia przez pożyczkobiorcę kwoty wynikającej z umowy pożyczki. Z uwagi na prawdopodobieństwo niespłacenia pożyczki przez pożyczkobiorcę strony umowy zawarły przedwstępną umowę przeniesienia udziału we współwłasności nieruchomości w celu zwolnienia się z zobowiązania.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00