Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 10.11.2017, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.290.2017.1.MK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.290.2017.1.MK

W zakresie braku obowiązku wystawienia faktury korygującej.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 9 sierpnia 2017 r. (data wpływu 17 sierpnia 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku wystawienia faktury korygującej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 sierpnia 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku wystawienia faktury korygującej.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) jest spółką zarejestrowaną jako czynny podatnik VAT, której przeważający przedmiot działalności stanowi zarządzanie nieruchomościami, działalność inwestycyjna i budowlana. Jedynym udziałowcem Wnioskodawcy jest Skarb Państwa posiadający 100% udziałów. W imieniu Skarbu Państwa prawa i obowiązki wspólnika wykonuje Agencja.

Wnioskodawca na podstawie zawartej umowy o zarządzanie/administrowanie nieruchomościami Agencji z Oddziałem Regionalnym (dalej: Oddział Regionalny) oraz aneksu do tej umowy świadczy usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami, w tym:

  1. nieruchomościami zabudowanymi budynkami mieszkalnymi stanowiącymi własność Skarbu Państwa,
  2. lokalami mieszkalnymi w budynkach Skarbu Państwa, Wspólnot Mieszkaniowych i innymi,
  3. lokalami użytkowymi (w tym garażami indywidualnymi i garażami wielostanowiskowymi z wyznaczonymi miejscami postojowymi) w budynkach mieszkalnych stanowiących własność Skarbu Państwa, Wspólnot Mieszkaniowych i innych.

Za świadczenie powyższych usług Wnioskodawca otrzymuje wynagrodzenie miesięczne według stawki ryczałtowej za określony zakres zarządzania (zakres usługi) i powierzchni użytkowej lokali mieszkalnych (pkt 1 i 2 powyżej) bądź powierzchni użytkowej lokali użytkowych (pkt 3 powyżej), stanowiącej podstawę naliczenia wynagrodzenia za określony zakres zarządzania, z tym że stawki wynagrodzenia za poszczególny zakres zarządzania są zróżnicowane. Podstawę zapłaty wynagrodzenia stanowi faktura VAT, obejmująca wszystkie nieruchomości w podziale na grupy (pkt 13) wraz ze wskazaniem powierzchni, która stanowi podstawę naliczenia wynagrodzenia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00