Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 03.11.2017, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.381.2017.1.KM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.381.2017.1.KM

Opodatkowanie nabycia praw do Znaku Towarowego w drodze wkładu niepieniężnego, rozpoznania importu usług, określenia podstawy opodatkowania oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu tej transakcji.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 24 kwietnia 2017 r. (data wpływu 5 września 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania nabycia praw do Znaku Towarowego w drodze wkładu niepieniężnego, rozpoznania importu usług, określenia podstawy opodatkowania oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu tej transakcji jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 września 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania nabycia praw do Znaku Towarowego w drodze wkładu niepieniężnego, rozpoznania importu usług, określenia podstawy opodatkowania oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu tej transakcji.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca (zwany dalej także Spółką Komandytową) jest spółką komandytową z siedzibą w Polsce. Wspólnikami Spółki Komandytowej jest osoba prawna (spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą i zarządem w Polsce, która pełni funkcję komplementariusza) oraz osoby fizyczne (posiadające miejsce zamieszkania w Polsce, które pełnią funkcje komandytariuszy). Na potrzeby złożonego wniosku należy przyjąć, że zarówno komplementariusz jak i komandytariusze są polskimi rezydentami podatkowymi i to w Polsce zapadają istotne decyzje dotyczące ogólnego zarządzania przedsiębiorstwem Spółki Komandytowej. Spółka Komandytowa jest zarejestrowana dla potrzeb transakcji transgranicznych dotyczących towarów i usług (jako podatnik VAT UE).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00