Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 23.10.2017, sygn. 0112-KDIL2-2.4012.298.2017.2.AD, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4012.298.2017.2.AD
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania obrotu na kasie rejestrującej.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 4 lipca 2017 r. (data wpływu 25 lipca 2017 r.) uzupełnionym pismem z dnia 8 października 2017 r. (data wpływu 13 października 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania obrotu na kasie rejestrującej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 25 lipca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania obrotu na kasie rejestrującej. Wniosek uzupełniono w dniu 13 października 2017 r. o doprecyzowanie, że wniosek dotyczy stanu faktycznego oraz doprecyzowanie przedstawionego stanu faktycznego.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca (rozpoczął działalność w 2017 roku i nie jest czynnym podatnikiem VAT) zajmuje się wynajmem krótkoterminowym apartamentów (nie jest hotelem, nie posiada recepcji, ani też restauracji) od jednego dnia do kilkudziesięciu (większość wynajmów jest od jednego do kilku dni). W ramach świadczonej usługi w czasie pobytu Zainteresowany nie zmienia pościeli ani też nie sprząta apartamentów. Powyższe usługi świadczone są tylko po zakończonym pobycie jako przygotowanie apartamentu do nowego wynajmu krótkoterminowego. Wnioskodawca pozyskuje klientów na trzy sposoby tj.
- przez system rezerwacji Booking.com,
- przez system rezerwacji AIRBNB,
- bezpośrednio.
Wszystkie trzy systemy dla Zainteresowanego obsługuje inna Spółka cywilna, która to ma podpisaną umowę z operatorem Booking.com oraz AIRBNB. W przypadku rezerwacji przez system Booking.com Spółka Zarządzająca ma podpisany wariant płatności tylko i wyłącznie kartą kredytową (nie ma możliwości płatności gotówką), natomiast w przypadku operatora AIRBNB płatność zawsze przychodzi przelewem. Ponadto zdarzają się klienci firmowi, którzy płacą gotówką lub przelewem na rachunek bankowy Zainteresowanego.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right