Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 30.10.2017, sygn. 0115-KDIT1-3.4012.430.2017.2, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-3.4012.430.2017.2

Kompleksowość świadczonych usług oraz zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 14 lipca 2017 r. (data wpływu 17 lipca 2017 r.), uzupełnionym w dniu 19 września 2017 r. (data wpływu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie kompleksowości świadczonych usług oraz zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 lipca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, uzupełniony w dniu 19 września 2017 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie kompleksowości świadczonych usług oraz zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą, jako osoba fizyczna w zakresie:

  • usługi elektryczne,
  • bieżące utrzymanie i konserwacja urządzeń sygnalizacji świetlnych,
  • wykonywanie telemetrii i AKP dla stacji redukcyjno-gazowych.

Wnioskodawca zawarł umowę jako podwykonawca z generalnym wykonawcą na wykonanie telemetrii i AKP dla stacji redukcyjno-gazowej. Zarówno nabywca, jak i sprzedawca są czynnymi podatnikami VAT.

Wykonanie robót przez głównego wykonawcę polega na wybudowaniu nowoczesnej stacji lub przebudowie istniejącej stacji redukcyjno-pomiarowej gazu ziemnego w części technologicznej na co składa się wybudowanie, wyspawanie ciągów technologicznych, ciągu pomiarowego wykonanych z rur stalowych. Taka konstrukcja stacji pozwala na dwukierunkowy przepływ strumienia gazu ziemnego. Stacja powinna być wybudowana według najlepszych standardów stosowanych w gazownictwie i ma zapewniać dokładny, niezawodny i bezpieczny pomiar gazu. Głównym założeniem budowania lub przebudowy stacji redukcyjno-pomiarowej gazu ziemnego jest, aby stacja działała bez obsługi stałej. W związku z tym stosuje się układy technologiczne przesyłu gazu, mające wpływ na bezpieczeństwo oraz parametry zastosowanych układów pomiarowych i automatyki (układy zaporowo upustowe; układy filtroseparatorów; układy redukcyjne, układy pomiarowe; układy sygnalizacyjne; oraz sterowanie zaworami kulowymi służące do przełączania kierunku przepływu; zawór regulacyjny).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00