Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 13.10.2017, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.360.2017.1.KT, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.360.2017.1.KT

w zakresie obowiązku rejestracji i rozliczenia na terytorium kraju transakcji związanych z przemieszczeniem własnych towarów w celu ich przetworzenia i sprzedaży

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 14 lipca 2017 r. (data wpływu 19 lipca 2017 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku rejestracji i rozliczenia na terytorium kraju transakcji związanych z przemieszczeniem własnych towarów w celu ich przetworzenia i sprzedaży - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 lipca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku rejestracji i rozliczenia na terytorium kraju transakcji związanych z przemieszczeniem własnych towarów w celu ich przetworzenia i sprzedaży.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Spółka z branży spożywczej V. GmbH & Co. KG (dalej także: Spółka lub Wnioskodawca) z siedzibą na terytorium Niemiec, będąca podatnikiem podatku od wartości dodanej w Niemczech, nie posiadająca na terytorium Polski stałego miejsca prowadzenia działalności w rozumieniu przepisów o podatku od towarów i usług i nie zarejestrowana w Polsce do celów tego podatku, wysyła z Republiki Federalnej Niemiec do Polski artykuły spożywcze, głównie surowe krewetki, które są w Polsce przetwarzane w zakładach należących do kontrahentów Spółki. Przetworzenie polega co do zasady na panierowaniu krewetek lub otoczeniu ich ciastem.

Po przetworzeniu, przywiezione do Polski artykuły spożywcze sprzedawane są innej spółce mającej siedzibę na terytorium Republiki Federalnej Niemiec. Ostateczny nabywca przetworzonego towaru najczęściej jest znany Spółce jeszcze przed wysyłką towarów do Polski w celu ich przetworzenia, w nielicznych przypadkach jednak Spółka ustala nabywcę dopiero, gdy towary znajdują się już na terytorium Polski.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00