Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 04.08.2017, sygn. 0112-KDIL2-3.4012.201.2017.1.IP, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-3.4012.201.2017.1.IP
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania przenoszonej aportem wyodrębnionej jednostki organizacyjnej do spółki komandytowej za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz wskazania, czy czynność ta podlega opodatkowaniu.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 5 czerwca 2017 r. (data wpływu 12 czerwca 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania przenoszonej aportem wyodrębnionej jednostki organizacyjnej do spółki komandytowej za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz wskazania, czy czynność ta podlega opodatkowaniu jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 12 czerwca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania przenoszonej aportem wyodrębnionej jednostki organizacyjnej do spółki komandytowej za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz wskazania, czy czynność ta podlega opodatkowaniu.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest osobą fizyczną i prowadzi działalność gospodarczą wpisaną do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, której głównym przedmiotem działalności jest świadczenie usług magazynowania i przechowywania towarów, transport i spedycja oraz inne, np. leasing pracowniczy.
Ponadto Wnioskodawca prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów. Obecnie rozważa możliwość, by w przyszłości zostać wspólnikiem (komandytariuszem) w spółce komandytowej (dalej: Sp.k.) i wnieść w ramach aportu wyodrębnioną część swojego dotychczasowego przedsiębiorstwa tj. działalność spedycyjną, logistyczną, wynajem biur i magazynów oraz leasing pracowniczy, wraz z gruntem i nieruchomością, pojazdem będącym przedmiotem leasingu oraz stanowiskiem pracowniczym do nowej spółki osobowej. Po przekazaniu ww. części przedsiębiorstwa, Wnioskodawca nadal będzie prowadził swoją dotychczasową indywidualną działalność gospodarczą, jednakże już w ograniczonym, ale bardziej wyspecjalizowanym zakresie.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right