Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 09.08.2017, sygn. 0115-KDIT1-2.4012.263.2017.1.AGW, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-2.4012.263.2017.1.AGW

Brak opodatkowania wzajemnych rozliczeń pomiędzy uczestnikami konsorcjum, sposób ich dokumentowania oraz prawo do odliczania całości podatku naliczonego związanego z realizacją wspólnego przedsięwzięcia.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 29 maja 2017 r. (data wpływu), uzupełnionym w dniu 24 lipca 2017 r. (dopłata), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku opodatkowania wzajemnych rozliczeń pomiędzy uczestnikami konsorcjum, sposobu ich dokumentowania oraz prawa do odliczania całości podatku naliczonego związanego z realizacją wspólnego przedsięwzięcia jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29 maja 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, uzupełniony w dniu 24 lipca 2017 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku opodatkowania wzajemnych rozliczeń pomiędzy uczestnikami konsorcjum, sposobu ich dokumentowania oraz prawa do odliczania całości podatku naliczonego związanego z realizacją wspólnego przedsięwzięcia.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Jest Pan przedsiębiorcą prowadzącym działalność gospodarczą na podstawie wpisu do CEiDG. W marcu br. zawarł umowę wspólnego przedsięwzięcia z dwoma innymi przedsiębiorcami, również prowadzącymi działalność na podstawie wpisu do CEiDG, w celu wybudowania trzech domów jednorodzinnych z przeznaczeniem na sprzedaż. Wszyscy przedsiębiorcy uczestniczący w przedsięwzięciu prowadzą indywidualną działalność gospodarczą, są czynnymi podatnikami VAT i ewidencję księgową prowadzą w książce przychodów i rozchodów.

Zawiązanie umowy wspólnego przedsięwzięcia umożliwi, ze względów finansowych, realizację budowy trzech budynków jednorodzinnych, ponieważ uczestnicy wspólnego przedsięwzięcia osobno nie posiadają niezbędnego potencjału ekonomicznego i właściwego doświadczenia, aby zrealizować taki cel.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00