Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 11.08.2017, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.147.2017.2.MR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.147.2017.2.MR

Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur otrzymanych od Partnera/Uczestnika Konsorcjum.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 28 kwietnia 2017 r. (data wpływu 11 maja 2017 r.) uzupełnionego pismem z dnia 3 sierpnia 2017 r. (data wpływu 8 sierpnia 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur otrzymanych od Partnera/Uczestnika Konsorcjum jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 maja 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur otrzymanych od Partnera/Uczestnika Konsorcjum. Wniosek uzupełniono pismem z dnia 3 sierpnia 2017 r. o doprecyzowanie opisu sprawy.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Celem wspólnego przystąpienia do przetargu z innym wykonawcą na zadanie: Budowa instalacji do wytwarzania i transportu mieszaniny (), które obejmuje zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych, Wnioskodawca podpisał umowę konsorcjum.

W skład konsorcjum wchodzą: Wnioskodawca i Partner/Uczestnik inny przedsiębiorca, przy czym obowiązki Lidera pełni Wnioskodawca.

Do obowiązków Wnioskodawcy jako Lidera należy: prowadzenie wszelkich spraw konsorcjum oraz jego reprezentacji, a w szczególności: pobranie specyfikacji, wykonywanie wszelkich czynności związanych z przygotowaniem oferty, złożenie i podpisanie oferty, interpretacja treści oferty wobec Zamawiającego, składanie wyjaśnień dotyczących dokumentów potwierdzających spełnienie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy o zamówieniach publicznych oraz specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wniesienie wadium, zawarcie umowy z Zamawiającym, wniesienie protestu i odwołania, podejmowanie niezbędnych czynności, w tym składania oświadczeń woli i wiedzy w związku z uczestnictwem w przetargu oraz realizacją postanowień umowy zawartej z Zamawiającym, utrzymanie kontaktu z Zamawiającym, koordynowanie i kontrola realizacji zamówienia objętego przedmiotem przetargu, rozliczanie kosztów działalności konsorcjum, prowadzenie rozliczeń finansowych kontraktu z Zamawiającym na podstawie dokumentów przedstawionych przez Uczestnika konsorcjum, wystawianie faktur Zamawiającemu za zrealizowane dostawy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00