Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 21.07.2017, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.155.2017.1.ISL, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.155.2017.1.ISL

Obowiązki płatnika wynikające z zawarcia umowy zlecenia z obywatelami Ukrainy

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 6 czerwca 2017 r. (data wpływu 13 czerwca 2017 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika wynikających z zawarcia umowy zlecenia z obywatelami Ukrainy, którzy przedstawią Spółce certyfikaty rezydencji jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 czerwca 2017 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w (dalej Spółka) jest osobą prawną i podlega opodatkowaniu na terytorium Polski od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania. Jest zatem rezydentem podatkowym Polski w myśl przepisów ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych. Spółka w ramach swojej działalności gospodarczej zajmuje się wspieraniem podmiotów gospodarczych działających głównie w sektorze produkcyjnym i usługowym. Owe wsparcie w szczególności polega na świadczeniu usług wspomagających działalność produkcyjną, tj. kontrola jakości produktów gotowych, sortowanie części, produktów gotowych. Spółka zamierza nawiązać z obywatelami Ukrainy umowy cywilnoprawne (umowy zlecenie) w ciągu kilkunastu tygodni. Obywatele Ukrainy zaczną wykonywać czynności na rzecz Spółki niezwłocznie po uregulowaniu wymaganych prawem kwestii. Według wiedzy przedstawicieli Spółki realizacja wymaganych prawem zobowiązań związanych z czasowym pobytem oraz realizacją umów zlecenia może trwać ok. 2-3 tygodni.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00