Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 06.06.2017, sygn. 2461-KDIB3-2.4012.19.2017.1.MN, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 2461-KDIB3-2.4012.19.2017.1.MN

zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedaży towarów przez internet.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 15 lutego 2017 r. (data wpływu 8 marca 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedaży towarów przez internet jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 marca 2017 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedaży towarów przez internet.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest spółką osobową i prowadzi na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej działalność gospodarczą. Wnioskodawca w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Podatnik w przyszłości chce rozszerzyć przedmiot prowadzonej działalności gospodarczej o świadczenie usług polegające na udostępnianiu serwisu internetowego. Podatnik planuje otworzyć platformę ala Cupsell.pl. czyli serwis internetowy, w którym każdy internauta może prowadzić sklepik z t-shirtami, bluzami, kubkami itp. z własnymi wzorami. Użytkownik rozpoczyna prowadzenie sklepiku poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego i wgrania własnych wzorów graficznych. Użytkownik sklepu następnie promuje swój sklepik, zarabiając poprzez prowizję od każdej sprzedaży produktu z jego wzorami.

Podatnik w zakresie świadczonych usług odpowiada za stronę techniczną działania serwisu, rozliczenia oraz produkcję i wysyłkę produktów. Jednakże usługi w zakresie produkcji i wysyłki będą kupowane od podmiotu zewnętrznego. Wszystkie zlecenia będą automatycznie kierowane do firmy, która specjalizuje się w produkcji tego typu t-shirtów/bluz itp., towary bezpośrednio od tego kontrahenta będą wysyłane do nabywcy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00