Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 17.07.2017, sygn. 0114-KDIP3-3.4011.210.2017.1.AK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-3.4011.210.2017.1.AK

w zakresie skutków podatkowych sfinansowania pracownikom szkoły, wycieczki z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych oraz związanych z tym obowiązków płatnika

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 29 maja 2017 r. (data wpływu 5 czerwca 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sfinansowania pracownikom szkoły, wycieczki z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych oraz związanych z tym obowiązków płatnika jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 czerwca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sfinansowania pracownikom szkoły, wycieczki z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych oraz związanych z tym obowiązków płatnika.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Zespół Szkół zamierza w celu integracji zorganizować wycieczkę krajoznawczą dla pracowników sfinansowaną przez ZFŚS. Pracodawca w regulaminie ZFŚS posiada zapis o powszechnej dostępności na równych zasadach dla wszystkich uprawnionych w przypadku organizacji wycieczek oraz imprez integracyjnych. Organizację wyjazdu Wnioskodawca zamierza powierzyć Biuru Turystycznemu, z którym zostanie ustalona wysokość odpłatności za zorganizowanie wyjazdu. Cena ma zawierać koszty przejazdu, noclegu, wyżywienia, opiekę przewodnika, kolację integracyjną, bilety wstępu. Ponieważ rezygnacja z jakiegokolwiek świadczenia nie wpływa na cenę, a uczestnicy korzystają ze świadczeń na zasadzie dobrowolności, szkoła nie jest w stanie przypisać z tego tytułu korzyści materialnej indywidualnemu pracownikowi. Pracownicy deklarują chęć uczestnictwa poprzez wpisywanie się na listę, a koszt jednostkowy da się ustalić wyłącznie przez podział kwoty przez liczbę osób wpisanych na listę. Całkowity koszt wycieczek pokryty będzie z Funduszu, bez stosowania kryterium socjalnego. Organizacja wycieczek leży w interesie pracodawcy, ponieważ integracja załogi wpłynie na efektywność pracy oraz wzajemne relacje służbowe pracowników.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00