Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 21.06.2017, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.104.2017.RW, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.104.2017.RW

Zwolnienie od podatku usług pośrednictwa w sprzedaży wierzytelności.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 20 kwietnia 2017 r. (data wpływu 21 kwietnia 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług pośrednictwa w sprzedaży wierzytelności jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 kwietnia 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług pośrednictwa w sprzedaży wierzytelności.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Fundusz Kapitałowy Spółka Akcyjna (dalej jako Spółka, Wnioskodawca) jest podatnikiem czynnym podatku od towarów i usług. W zakres prowadzonej działalności Spółki wchodzą m.in. usługi finansowe. Przeważającą działalnością Spółki jest zakup wierzytelności na własny rachunek w celu ich dalszego egzekwowania na drodze sądowej. W najbliższej przyszłości Wnioskodawca zamierza świadczyć usługi pośrednictwa w zakupie i sprzedaży wierzytelności. W zakres tej usługi będzie wchodziło pośredniczenie w zawarciu umowy przelewu wierzytelności między dwoma podmiotami. Spółka nie będzie nabywała praw do wierzytelności. Jej rola będzie polegała wyłącznie na organizacji procesu zakupu-sprzedaży i negocjacji warunków zawieranej umowy. Wynagrodzenie Wnioskodawcy będzie stanowiła prowizja, ustalana indywidualnie, płacona przez podmiot kupujący wierzytelności. Usługa ta została zakwalifikowana w PKWiU w klasie: 64.19 Pozostałe usługi pośrednictwa pieniężnego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00