Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 14.06.2017, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.154.2017.1.RD, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.154.2017.1.RD

w zakresie zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 5 maja 2017 r. (data wpływu 9 maja 2017 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 maja 2017 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe:

Spółka S.A. (dalej: Wnioskodawca lub Spółka) jest podmiotem działającym w branży budownictwa energetycznego i jest zarejestrowany jako podatnik VAT czynny.
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca realizuje prace polegające m.in. na remoncie, modernizacji, montażu kotłów parowych i wodnych, a także czynności z zakresu montażu urządzeń energetycznych, instalacji odsiarczania spalin, elektrofiltrów, instalacji przemysłowych, rurociągów. Ponadto Spółka wykonuje specjalistyczne prace spawalnicze, radiograficzne oraz opracowuje technologie prac remontowych.

Obecnie Spółka uczestniczy w różnych projektach realizowanych na terenie elektrowni węglowych (dalej: Projekty) należących do przedsiębiorstw energetycznych (dalej jako: Inwestor).

W związku z powyższym, Spółka zawarła umowy regulujące zasady jej udziału we wskazanych powyżej Projektach. Umowy te można co do zasady podzielić na dwa rodzaje, zależne od rodzaju świadczeń realizowanych przez Spółkę na każdym z projektów, tj.:

  1. umowy dotyczące realizacji prac w zakresie wykonania części ciśnieniowej kotła parowego (dalej: instalacja ciśnieniowa), oraz
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00