Interpretacja indywidualna z dnia 30.05.2017, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.34.2017.1.AT, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.34.2017.1.AT
Czy, biorąc pod uwagę treść umowy w sprawie zapobieżenia podwójnemu opodatkowaniu w zakresie podatków od dochodu i majątku z dnia 20 czerwca 1975 r. zawartej między Polską a Francją oraz przepisy polskiej ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, na Wnioskodawcy ciąży obowiązek poboru podatku u źródła od należności wypłacanych francuskim kontrahentom za wykonanie prac projektowych wraz z przeniesieniem praw autorskich do projektu architektonicznego?
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2017 r., poz. 201 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 23 marca 2017 r. (data wpływu 31 marca 2017 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie obowiązku pobrania podatku u źródła z tytułu należności wypłacanych przez Wnioskodawcę francuskiemu kontrahentowi za wykonanie prac projektowych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 31 marca 2017 r. do tutejszego organu wpłynął ww. wniosek, o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie obowiązku pobrania podatku u źródła z tytułu należności wypłacanych przez Wnioskodawcę francuskiemu kontrahentowi za wykonanie prac projektowych.
We wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej spółka zawiera różnego rodzaju umowy z kontrahentami zagranicznymi, w tym przypadku jest to umowa o wykonanie prac projektowych zawarta ze zgrupowaniem projektantów składających się z podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą na terytorium Polski oraz z podmiotem prowadzącym działalność na terytorium Francji. Podmiot francuski posiada stosowny certyfikat rezydencji, potwierdzający, że jest rezydentem podatkowym we Francji, nie posiada przy tym również żadnych biur, ani miejsc wykonywania działalności na terytorium Polski.