Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 29.05.2017, sygn. 0112-KDIL3-1.4011.81.2017.1.IM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3-1.4011.81.2017.1.IM
Skutki podatkowe otrzymania świadczenia w postaci zmniejszenia opłaty za miejsce w domu studenckim.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni przedstawione we wniosku z dnia 26 kwietnia 2017 r. (data wpływu 5 maja 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie w zakresie skutków podatkowych otrzymania świadczenia w postaci zmniejszenia opłaty za miejsce w domu studenckim:
- w części dotyczącej powstania przychodu jest nieprawidłowe,
- w części dotyczącej zwolnienia przedmiotowego jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 5 maja 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych otrzymania świadczenia w postaci zmniejszenia opłaty za miejsce w domu studenckim.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawczyni jest studentką Uniwersytetu. Od 2013 roku zamieszkuje w jednym z domów studenckich tego Uniwersytetu.
W tych latach była aktywnym działaczem organów samorządu studenckiego oraz delegatem studentów do organów uczelni. Z najważniejszych funkcji, które były w ostatnim roku przez nią pełnione można wymienić m.in.:
- członek Rady Samorządu Studentów
- członek Rady Wydziału
- członek Rady Instytutu
- delegat do Parlamentu Samorządu Studentów
- członek wydziałowych oraz uczelnianych komisji, m.in. komisji ekonomicznej, komisji ds. oceny jakości kształcenia, senacka komisja budżetowa, komisji dyscyplinarnej.
W ramach swojej działalności Wnioskodawczyni realizowała szereg przedsięwzięć na rzecz całej społeczności akademickiej. Brała udział w przedsięwzięciach realizowanych zarówno przez samorząd studentów jak i z inicjatywy władz wydziału i Uniwersytetu. Część tych aktywności wynika bezpośrednio z ustawy o szkolnictwie wyższym, statutu Uczelni, z regulaminów funkcjonujących na uczelni (np. Regulamin Pomocy Materialnej). Część z nich jest podejmowana z własnej inicjatywy studentów. Za swoją działalność nie otrzymywała wynagrodzenia.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right