Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 30.05.2017, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.58.2017.2.AC, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.58.2017.2.AC

Częściowe wycofanie wkładu wniesionego do spółki komandytowej

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 5 kwietnia 2017 r. (data wpływu 7 kwietnia 2017 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie częściowego zwrotu wkładu wniesionego do spółki komandytowej jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 7 kwietnia 2017 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie częściowego zwrotu wkładu wniesionego do spółki komandytowej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest komandytariuszem spółki komandytowej (dalej: Spółka Komandytowa) z siedzibą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym i podlega obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów (przychodów) bez względu na miejsce położenia źródeł przychodów.

Wnioskodawca planuje wnieść w formie wkładu niepieniężnego przedsiębiorstwo (dalej: Przedsiębiorstwo), obecnie prowadzone w formie indywidualnej działalności gospodarczej, do Spółki Komandytowej. Przedsiębiorstwo będzie spełniało warunki definicji przedsiębiorstwa, zawarte w art. 55 ustawy z dnia 29 kwietnia 1946 r. Kodeks cywilny (Dz. U. 2017, poz. 459). Na majątek aportowanego Przedsiębiorstwa składać się będą m.in. wszelkie składniki majątkowe, w tym środki pieniężne zgromadzone na rachunkach bankowych Przedsiębiorstwa. Spółka Komandytowa przejmie również zobowiązania funkcjonalnie związane z otrzymanym w drodze aportu Przedsiębiorstwem. Wnioskodawca nie wyklucza, że do Spółki Komandytowej wniesie inne wkłady pieniężne i niepieniężne.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00