Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 12.05.2017, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.113.2017.1.KM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.113.2017.1.KM

Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania prawidłowego kursu waluty obcej do przeliczenia na złote podstawy opodatkowania do zbiorczej faktury korygującej dokumentującej udzielony Klientowi rabat.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) oraz art. 223 ust. 1 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz. U. z 2016 r., poz. 1948, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 27 lutego 2017 r. (data wpływu 3 marca 2017 r.) uzupełnionym pismem z dnia 18 kwietnia 2017 r. (data wpływu 21 kwietnia 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania prawidłowego kursu waluty obcej do przeliczenia na złote podstawy opodatkowania do zbiorczej faktury korygującej dokumentującej udzielony Klientowi rabat jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 marca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania prawidłowego kursu waluty obcej do przeliczenia na złote podstawy opodatkowania do zbiorczej faktury korygującej dokumentującej udzielony Klientowi rabat. Wniosek został uzupełniony pismem z dnia 18 kwietnia 2017 r. (data wpływu 21 kwietnia 2017 r.) o brakującą opłatę.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca produkuje plastikowe elementy. W ramach swojej działalności zaopatruje on klientów krajowych jak i zagranicznych mających siedzibę na terytorium Unii Europejskiej, które to dostawy dokumentuje wystawionymi fakturami w walucie obcej. Wnioskodawca oraz jego kontrahenci są zarejestrowanymi czynnymi podatnikami podatku od towarów i usług oraz podatnikami podatku dochodowego od osób prawnych. Na koniec danego roku obrotowego Wnioskodawca zamierza podjąć decyzję o udzieleniu rabatu dla poszczególnych klientów. Na tę okoliczność strony podpiszą porozumienie, z którego będzie wynikać % rabatu, który będzie zależny od wielkości sprzedaży za dany rok obrotowy. Wnioskodawca zamierza wystawić jedną zbiorczą fakturę korygującą w kwocie stanowiącej iloczyn wartości obrotu za dany rok i % rabatu zawartego w umowie. Faktura korygująca będzie obejmowała wszystkie transakcje dokonane w danym roku obrotowym. Wnioskodawca chciałby dokonywać przeliczania kursu waluty obcej według kursu średniego NBP na ostatni dzień roboczy poprzedzających dzień wystawienia zbiorczej faktury korygującej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00