Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 19.05.2017, sygn. 2461-IBPP2.4512.193.2017.1.RSZ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 2461-IBPP2.4512.193.2017.1.RSZ

W zakresie braku obowiązku rozliczania przez Wnioskodawcę mechanizmu odwrotnego obciążenia do realizowanych na jego rzecz usług montażu drzwi na ekspozycjach wystawowych

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) oraz art. 223 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz. U. z 2016 r., poz. 1948 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 16 lutego 2017 r. (data wpływu 22 lutego 2017 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku rozliczania przez Wnioskodawcę mechanizmu odwrotnego obciążenia do realizowanych na jego rzecz usług montażu drzwi na ekspozycjach wystawowych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 22 lutego 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku rozliczania przez Wnioskodawcę mechanizmu odwrotnego obciążenia do realizowanych na jego rzecz usług montażu drzwi na ekspozycjach wystawowych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca - Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. (dalej jako: Spółka) - jest spółką prawa handlowego mającą siedzibę i podlegającą opodatkowaniu w Polsce, zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług.

Spółka prowadzi działalność gospodarczą, w ramach której zawiera umowy, na podstawie których sprzedaje i dostarcza produkowane przez siebie towary w postaci drzwi, ościeżnic oraz akcesoriów do drzwi typu klamki, zamki itp., do sklepów z branży budowlanej. W ramach tych umów Spółka zobowiązana jest m.in. do dostarczania do ww. sklepów próbek towarów oraz jeśli to konieczne, do ich montażu, co istotne, na swój koszt. Powyższe w praktyce wiąże się z koniecznością przygotowywania ekspozycji wystawowych swoich towarów w poszczególnych sklepach, w tym do ich cyklicznych zmian, w zależności od oferowanego asortymentu towarów, które aktualnie znajdują się w sprzedaży. Przygotowanie ekspozycji polega na zamontowaniu oferowanych towarów (głównie w postaci drzwi, ale również pozostałych akcesoriów), tak aby klienci mogli sprawdzić ich rzeczywisty wygląd, kolor, funkcjonalność, jakość wykonania. Przygotowanie ekspozycji Spółka zwykle powierza podmiotom zewnętrznym - osobom fizycznym prowadzącym działalność gospodarczą, będącym podatnikami podatku VAT, stosownie do definicji zawartej w art. 15 ustawy o VAT, niezwolnionych z opodatkowania na podstawie art. 113 ust. 1 i 9 ustawy o VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00