Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 22.05.2017, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.33.2017.1.EC, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.33.2017.1.EC
w zakresie opodatkowania wypłat dla wspólników w spółce komandytowej powstałej z przekształcenia spółki z o.o.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 16 marca 2017 r. (data wpływu 23 marca 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania wypłat dla wspólników w spółce komandytowej powstałej z przekształcenia spółki z o.o.- jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 23 marca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania wypłat dla wspólników w spółce komandytowej powstałej z przekształcenia spółki z o.o.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca będzie jednym ze wspólników w spółce komandytowej A (powstałej z przekształcenia spółki C SA). Z tytułu uczestnictwa w tej spółce będzie mu przysługiwał udział w zyskach i stratach w proporcji określonej w umowie spółki. Równocześnie spółka komandytowa A będzie wspólnikiem w spółkach komandytowych B (powstałych z przekształcenia spółek z ograniczoną odpowiedzialnością).
Ilość podmiotów w grupie wynika z faktu, że grupa działa generalnie w branży deweloperskiej, w której co do zasady dla każdej nowej inwestycji powoływana jest odrębna spółka projektowa, która zajmuje się jej realizacją. Grupa prowadzi działalność od 2004 r. W tym czasie zrealizowała kilka inwestycji mieszkaniowych i biurowych zlokalizowanych we Wrocławiu.
W związku z działalnością prowadzoną przez spółkę A oraz przez spółki B będą powstawały przychody i koszty podatkowe, które będą stanowiły przychody i koszty podatkowe Wnioskodawcy w proporcji, w jakiej Wnioskodawca ma prawo do udziału w zyskach spółki A, a spółka A w zyskach spółek B. Od powstałych dochodów Wnioskodawca będzie na bieżąco opłacał podatek dochodowy od osób fizycznych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right