Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 19.05.2017, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.59.2017.1.KU, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.59.2017.1.KU

Czy przychody uzyskane przez Wnioskodawczynię z tytułu wynajmu dwóch lokali użytkowych, wskazanych w opisie zdarzenia przyszłego, mogą być opodatkowane zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne?

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 30 marca 2017 r. (data wpływu 5 kwietnia 2017 r.), uzupełnionym pismem z dnia 28 kwietnia 2017 r. (data wpływu 5 maja 2017 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie opodatkowania przychodów z najmu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 kwietnia 2017 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

Natomiast w dniu 5 maja 2017 r., wpłynęło pismo Wnioskodawczyni z dnia 28 kwietnia 2017 r., stanowiące uzupełnienie wniosku.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawczyni wraz z mężem jest wspólnikiem Spółka jawna (dalej: Spółka). Spółka prowadzi działalność gospodarczą, polegającą wyłącznie na wynajmie dwóch lokali użytkowych znajdujących się w jednym budynku. Spółka wynajmuje oba lokale od 2005 r. tym samym najemcom. Wskazane wyżej lokale zostały zakupione w 2004 r. przez męża Wnioskodawczyni oraz jego wspólnika, działających w charakterze wspólników Spółki cywilnej do majątku tej spółki. W 2006 r. na miejsce wspólnika męża Wnioskodawczyni weszła Wnioskodawczyni. W konsekwencji, Wnioskodawczyni oraz Jej małżonek stali się wspólnikami Spółki cywilnej, przekształconej w dalszej kolejności w Spółkę jawną ( Spółka jawna). Wnioskodawczyni oraz Jej mąż planują podjąć uchwałę o rozwiązaniu Spółki. W ramach podziału majątku likwidacyjnego Wnioskodawczyni oraz Jej mąż otrzymają udziały we współwłasności obu lokali w częściach równych po 50%. Majątek ten nie będzie przedmiotem małżeńskiej wspólności majątkowej (pomiędzy małżonkami istnieje ustrój rozdzielności majątkowej). Przed rozwiązaniem Spółki małżonkowie rozwiążą umowy najmu. Następnie, małżonek Wnioskodawczyni wynajmie te lokale dotychczasowym najemcom na podstawie nowych umów najmu po uprzednim użyczeniu udziałów we współwłasności obu lokali przez Wnioskodawczynię na jego rzecz (Wnioskodawczyni zamierza wstrzymać się z wynajęciem lokali do czasu uzyskania niniejszej interpretacji; mąż Wnioskodawczyni opodatkuje przychody z najmu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne). W dalszej kolejności, umowy najmu zostaną rozwiązane, a opisane wyżej lokale zostaną przez Wnioskodawczynię i Jej małżonka wynajęte dotychczasowym najemcom na podstawie nowych umów najmu. Przed wynajęciem tych lokali, ani Wnioskodawczyni ani Jej mąż nie będą podejmowali żadnych działań mających na celu pozyskanie najemców (w szczególności nie będą reklamowali tych lokali) oraz wynajmą lokale bez udziału pośrednika. Wnioskodawczyni planuje rozliczyć przychody z wynajmu opisanych lokali poza działalnością gospodarczą, jako przychody z najmu prywatnego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00