Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 11.05.2017, sygn. 1462-IPPP2.4512.134.2017.1.DG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 1462-IPPP2.4512.134.2017.1.DG

dotyczy stosowania kasy rejestrującej przy usługach rezerwacji apartamentów w Chorwacji na pobyt urlopowy;

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) oraz art. 223 ust. 1 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz. U. z 2016 r.,poz. 1948) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 20 lutego 2017 r. (data wpływu 23 lutego 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedawanych usług rezerwowania apartamentów w Chorwacji jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 lutego 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedawanych usług rezerwowania apartamentów w Chorwacji.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawczyni prowadzi działalność gospodarczą oznaczoną kodem PKD 7990.C - pozostała działalność usługowa w zakresie rezerwacji, gdzie indziej niesklasyfikowana. W szczególności działalność Wnioskodawczyni polega na tym, że posiada zawarte umowy z właścicielami apartamentów w Chorwacji na ich wynajem dla Polaków, planujących spędzić urlop w Chorwacji, za określoną w umowach cenę wyrażoną w EUR. Umowy z właścicielami apartamentów, zostały zawarte częściowo w Chorwacji, a obecnie na bieżąco zawierane są drogą elektroniczną. Do ustalonej z właścicielem apartamentu ceny, procentowo jest doliczana wartość usługi pośredniczenia. Nabywca w Polsce, po zaakceptowaniu oferowanych warunków, zgodnie z przesłaną mu kalkulacją, wpłaca na rachunek Wnioskodawczyni określony procent, w powyższy sposób skalkulowanej ceny ostatecznej. Otrzymana kwota stanowi więc sumę całej zapłaty Wnioskodawczyni za usługę (brutto) i w pozostałej części równowartość żądanej przez właściciela apartamentu zaliczki. Kwotę zaliczki Strona niezwłocznie transferuje do Chorwacji, a nabywca otrzymuje od Wnioskodawczyni tzw. Voucher, z treści którego wynika też jaką kwotę zobowiązany jest osobiście dopłacić właścicielowi apartamentu na miejscu. W tym momencie usługa Wnioskodawczyni została już wykonana i finansowo rozliczona. Strona wskazała, że nie prowadzi działalności regulowanej w rozumieniu przepisów ustawy o usługach turystycznych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00