Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 29.03.2017, sygn. 1462-IPPP2.4512.118.2017.1.RR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 1462-IPPP2.4512.118.2017.1.RR
W zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur zakupu towarów i usług dokonanych na potrzeby realizacji Projektu.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) oraz art. 223 ust. 1 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz. U. z 2016 r., poz. 1948, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 17 stycznia 2017 r. (data wpływu 20 lutego 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur zakupu towarów i usług dokonanych na potrzeby realizacji Projektu jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 20 lutego 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur zakupu towarów i usług dokonanych na potrzeby realizacji Projektu.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Stowarzyszenie złożyło do Centrum (Instytucja Wdrażająca) wniosek o dofinansowanie w ramach Konkursu Działania o charakterze dobrych praktyk, związane z ochroną zagrożonych gatunków i siedlisk przyrodniczych, celem przyznania dotacji na sfinansowanie Projektu (dalej: Projekt). Wnioskodawca ma uczestniczyć w realizacji tego Projektu jako Partner.
Planowany projekt kontynuuje nowy wymiar restytucji sokoła rozpoczęty przez Stowarzyszenie w 2010. wędrowny wyginął w Polsce i prawie na całym obszarze swojego występowania w połowie ubiegłego wieku w wyniku powszechnego stosowania DDT. W Polsce dzięki reintrodukcji po 40 latach nieobecności mamy ca. 30 stanowisk lęgowych w górach, miastach i lasach. Głównym celem jest odtworzenie ekotypu gnieżdżącego się na drzewach, którego Polska była głównym obszarem występowania. Zamierza się kontynuować wzmożone reintrodukcje. Istotnym elementem Projektu jest zbadanie dyspersji sokołów (telemetria satelitarna) oraz różnorodności genetycznej populacji. Prowadzone będą prace polegające na hodowli w niewoli, budowy gniazd i wypuszczanie ptaków. Zadaniem Wnioskodawca będzie analiza różnorodności genetycznej w połączeniu z informacją o przestrzennym rozmieszczeniem. Efektem badań będzie zbadanie poziomu sukcesu rozrodczego sokoła i stopnia dyspersji wypuszczanych ptaków.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right