Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 07.10.2016, sygn. IPPB3/4510-885/16-2/EŻ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/4510-885/16-2/EŻ

w zakresie skutków podatkowych związanych z połączeniem spółek przez przejęcie

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 4 pkt 4) rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 23 sierpnia 2016 r. (data wpływu 26 sierpnia 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych związanych z połączeniem spółek przez przejęcie jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 sierpnia 2016 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych związanych połączeniem spółek przez przejęcie, tj. wygaśnięcia na skutek konfuzji wierzytelności pożyczkowych wraz z naliczonymi odsetkami.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Zagraniczna spółka X. z siedzibą na Cyprze (Spółka Matka) posiada aktualnie większość udziałów w polskiej spółce Y. Sp. z o.o., jednak nie jest to udział 100%, oraz 25% udziałów w polskiej spółce Z. Sp. z o.o. (Wnioskodawca). Z kolei Y. Sp. z o.o. posiada po 100% udziałów w polskich spółkach S. Sp. z o.o. i E. Sp. z o.o. a także 75% udziałów we Wnioskodawcy (Spółki Córki). Wszystkie wymienione spółki zwane są dalej łącznie Spółkami z Grupy. W trakcie działania Spółek z Grupy, na przestrzeni kilku lat, w ich aktywach znalazły się wierzytelności z tytułu pożyczek, zaciągniętych przez inne Spółki z Grupy. Na podstawie tych stosunków prawnych każdy z wymienionych podmiotów posiada różnej wysokości wierzytelności pożyczkowe: roszczenie o zwrot pożyczki wraz z odsetkami wobec innej Spółki z Grupy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00