Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 20.07.2016, sygn. IPPP3/4512-326/16-2/KP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/4512-326/16-2/KP
Zwolnienie od podatku VAT importu środków trwałych i wyposażenia.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 25 kwietnia 2016 r. (data wpływu 29 kwietnia 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT importu środków trwałych i wyposażenia (pytanie 1) jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 29 kwietnia 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT importu środków trwałych i wyposażenia (pytanie 1).
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Przedsiębiorstwo funkcjonujące poza granicami Unii Europejskiej (w Kanadzie) (dalej jako: Spółka) zamierza przenieść swoją działalność na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wraz z majątkiem, w tym urządzeniami, które były faktycznie używane przez okres przekraczający 12 miesięcy przed złożeniem wniosku o likwidację. Nie upłynął jeszcze okres 12 miesięcy od dnia zaprzestania prowadzenia działalności gospodarczej. W tym celu, na terytorium Polski zawiązana została nowa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, która występuje z przedmiotowym wnioskiem - B. spółka z o.o. Przedsiębiorstwo z Kanady złożyło wniosek o likwidację Spółki. Majątek Spółki ma zostać wykorzystany do rozpoczęcia działalności gospodarczej w Polsce, zgodnie z przepisami kodeksu spółek handlowych. Zasadą jest, że przy przeniesieniu przedsiębiorstwa spoza Unii Europejskiej na jej teren, a co za tym idzie przy przeniesieniu składników przedsiębiorstwa (środków trwałych), powstaje obowiązek celny oraz obowiązek uiszczenia podatku VAT.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right