Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 20.06.2016, sygn. IPPP2/4512-366/16-2/RR, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/4512-366/16-2/RR
Skutki w podatku od towarów i usług w związku z nabyciem Nieruchomości.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 oraz art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku wspólnym z dnia 12 maja 2016 r. (data wpływu 12 maja 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:
- określenia momentu pierwszego zasiedlenia w odniesieniu do Infrastruktury (budowli) - jest nieprawidłowe;
- opodatkowania podatkiem od towarów i usług sprzedaży Nieruchomości z zastosowaniem stawki podstawowej w wysokości 23% (dokonując rezygnacji ze zwolnienia z opodatkowania przewidzianego w art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT) - jest prawidłowe;
- prawa do obniżenia kwoty podatku VAT należnego o kwotę podatku VAT naliczonego oraz zwrotu podatku z faktury dokumentującej sprzedaż Nieruchomości - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 12 maja 2016 r. wpłynął ww. wniosek wspólny o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie skutków w podatku od towarów i usług w związku z nabyciem Nieruchomości.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Spółka prowadzi działalność m.in. w zakresie wynajmu nieruchomości oraz w zakresie kupna i sprzedaży nieruchomości na własny rachunek. Zbywca jest następcą prawnym spółki z ograniczoną odpowiedzialnością powstałym w wyniku przekształcenia formy działalności zgodnie z przepisami Kodeksu Spółek Handlowych.
Spółka jest właścicielem budynku biurowo-usługowego N. wraz z parkingiem podziemnym (dalej: Budynek) posadowionego na gruncie znajdującym się w użytkowaniu wieczystym Spółki. W skład gruntu wchodzą działki nr 268/1, 268/2, 270 oraz 269/14, dla których Sąd Rejonowy Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgi wieczyste. Na gruncie znajduje się także dodatkowa infrastruktura w postaci m.in. trafostacji, chodników, i innych budowli (dalej: Infrastruktura oraz dalej: Budynek, grunty i Infrastruktura razem jako: Nieruchomość). Wymienione elementy wchodzące w skład Infrastruktury stanowią budowle w rozumieniu prawa budowlanego.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right