Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 14.06.2016, sygn. IPPP1/4512-219/16-4/MPe, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/4512-219/16-4/MPe
w zakresie stawki podatku VAT dla wykonywanej zabudowy meblowej oraz wyposażenia
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony przedstawione we wniosku z dnia 11 marca 2016 r. (data wpływu 14 marca 2016 r.) uzupełnione pismem z dnia 10 maja 2016 r. (data wpływu 12 maja 2016 r.) na wezwanie Organu z dnia 26 kwietnia 2016 r. (data doręczenia 4 maja 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla wykonywanej zabudowy meblowej oraz wyposażenia jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 marca 2016 r. do tut. Organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla wykonywanej zabudowy meblowej oraz wyposażenia. Wniosek został uzupełniony pismem z dnia 10 maja 2016 r. (data wpływu 12 maja 2016 r.) na wezwanie Organu z dnia 26 kwietnia 2016 r. (data doręczenia 4 maja 2016 r.)
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą i jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Jednym z głównych przedmiotów działalności jest produkcja mebli biurowych i sklepowych. Wkrótce Wnioskodawca ma podpisać umowę na wykonanie i dostarczenie mebli do pokoi w domu studenta - mają to być między innymi szafy wnękowe. Został dokonany pomiar wszystkich pomieszczeń, w których mają znajdować się meble, następnie przygotowany indywidualny projekt aneksu kuchennego, szaf (w tym wnękowych) oraz pawlaczy, biurek i łóżek z materacami. Po czym została przygotowana wizualizacja przykładowego rozwiązania zabudowy meblowej jednego pokoju. Na jej podstawie została sporządzona dokumentacja techniczna, zestawiająca elementy składające się na zabudowę meblową. Projekt ten został skonsultowany z klientem w celu jego akceptacji. Po podpisaniu umowy Wnioskodawca przystąpi do wykonania mebli, które będą polegały na zakupie niezbędnych materiałów od podmiotów zewnętrznych, obróbce stolarskiej polegającej na formatowaniu płyt, docinaniu płyt i blatów, obróbki krawędziowej płyt i blatów, klejeniu obrzeży i ich szlifowaniu, kołkowaniu i łączeniu elementów wchodzących w skład planowanej zabudowy meblowej. W następnym etapie zabudowa zostanie dostarczona na miejsce jej montażu. Biurka, łóżka, krzesła i szafy ubraniowe zostaną postawione na uzgodnionym miejscu, pawlacze będą przymocowane do ściany kołkami szybkiego montażu, szafki dolne aneksu kuchennego będą ustawione przy ścianie, a szafki górne mocowane do ściany z zastosowaniem kątowników budowlanych i kołków z hakiem. W szafki dolne aneksu, po montażu głównych elementów konstrukcyjnych, zostanie wmontowany zlewozmywak, osadzony poprzez zaczepy montażowe z uwzględnieniem zastosowania silikonu. Całość zostanie połączona na miejscu blatem pod dokładny wymiar pomieszczenia. Jeśli chodzi o szafy wnękowe, to będą one ściśle wpasowane w miejsce, które od całego pomieszczenia zostanie oddzielone z trzech stron murowanymi ściankami i przymocowane do tylnej ściany klejem technicznym. Zmiana układu szaf wnękowych nie będzie możliwa bez ich całkowitego demontażu, jak również bez naruszenia konstrukcji przynajmniej jednej ze ścian.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right