Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 05.04.2016, sygn. IPPB1/4511-123/16-2/AM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB1/4511-123/16-2/AM
W zakresie określenia przychodu z tytułu objęcia udziałów w spółce kapitałowej.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późń. zm.) oraz § 5 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r, poz 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 28 stycznia 2016 r. (data wpływu 1 lutego 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie określenia przychodu z tytułu objęcia udziałów w spółce kapitałowej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 01 lutego 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie określenia przychodu z tytułu objęcia udziałów w spółce kapitałowej.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe
Wnioskodawca jest wspólnikiem w spółce jawnej (dalej: Spółka Jawna). Spółka Jawna zamierza w przyszłości wnieść w drodze wkładu niepieniężnego (aportu) do istniejącej lub nowo tworzonej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Spółka) prawa do znaku towarowego/znaków towarowych (w postaci praw ochronnych udzielonych przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej oraz praw/ prawa z rejestracji w Urzędzie Harmonizacji Rynku Wewnętrznego). Spółka Jawna jest właścicielem ww. praw do znaków towarowych. Ponadto Spółka Jawna jest uprawniona z prawa ze zgłoszenia znaków towarowych / znaku towarowego w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej, względem których stanie się właścicielem powstałych w przyszłości praw ochronnych do tych znaków towarowych pod zakończeniu procedury rejestracyjnej.
Przedmiotem wkładu do Spółki będą zatem prawa do znaków towarowych. Przedmiotem wkładu nie będzie przedsiębiorstwo ani zorganizowana część przedsiębiorstwa.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right