Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 22.04.2016, sygn. IPPB1/4511-170/16-2/EC, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB1/4511-170/16-2/EC

Czy z dochodów ze sprzedaży towarów zakupionych w Polsce, a sprzedawanych poza terytorium Polski, głównie poza Unią Europejską, Wnioskodawca jest zobowiązany rozliczać się w Polsce?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 5 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 26 stycznia 2016 r. (data wpływu 8 lutego 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązku podatkowego w Polsce jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 lutego 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązku podatkowego w Polsce.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Dotyczy wnioskodawcy zamieszkałego na stałe poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.Do końca 2014 roku wnioskodawca prowadził w Polsce działalność gospodarczą, polegającą na internetowej sprzedaży towarów (sprowadzanych głównie z USA i w znikomej części z krajów UE).

W związku z tym, że w wyniku prowadzonej przez wnioskodawcę działalności zaczął popadać w ruinę (wszelkie wydatki - cło, podatki, ZUS, biuro rachunkowe, pośrednicy handlowi - przewyższały dochody, ponadto bezustanne kontrole skarbowe i wynikłe z tego powodu zobowiązania wraz z odsetkami), był zmuszony szukać pracy poza granicami kraju.

Na początku września 2011 roku wnioskodawca wyjechał do Kanady.

Pomimo wyjazdu za granicę, w dalszym ciągu (do połowy 2013 r.- z końcem czerwca 2013 roku zawiesił działalność gospodarczą w kraju), posiłkując się swoim pełnomocnikiem - w celu wysprzedaży reszty towaru - prowadził działalność gospodarczą w Polsce i działalność powyższą ostatecznie zamknął w grudniu 2014 roku. Za pośrednictwem biura podatkowego w Polsce, składał stosowne roczne zeznania podatkowe. W Urzędzie Skarbowym złożył zgłoszenie aktualizacyjne ZAP 3.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00