Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 08.03.2016, sygn. IPPP3/4512-71/16-2/WH, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/4512-71/16-2/WH
Określenie podstawy opodatkowania dla czynności wniesienia wkładu niepieniężnego do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 28 stycznia 2016 r. (data wpływu 1 lutego 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania dla czynności wniesienia wkładu niepieniężnego do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 1 lutego 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania dla czynności wniesienia wkładu niepieniężnego do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym i wykorzystuje w ramach swojej działalności gospodarczej zarejestrowane znaki towarowe oraz prawa do tych znaków (w postaci praw ochronnych udzielonych przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej oraz w postaci praw/prawa z rejestracji w Urzędzie Harmonizacji Rynku Wewnętrznego). Wnioskodawca wystąpił również do Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej o udzielnie prawa ochronnego na kolejny znak/znaki towarowe, przy czym na chwilę złożenia niniejszego wniosku procedura rejestracji nie uległa jeszcze zakończeniu. W przyszłości Wnioskodawca zamierza dokonać wniesienia ww. znaków i praw do nich (określanych dalej łącznie jako: Znaki) w formie wkładu niepieniężnego do będącej polskim rezydentem podatkowym spółki kapitałowej - spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej zwanej jako: Spółka A) w zamian za objęcie udziałów w jej kapitale zakładowym. W chwili aportu Wnioskodawca będzie zarejestrowany jako czynny podatnik VAT.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right