Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 02.02.2016, sygn. IPPP2/4512-1227/15-2/IZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/4512-1227/15-2/IZ

opodatkowania w przypadku wniesienia przez Spółkę praw ze zgłoszenia Znaków Towarowych do rejestracji przez OHIM w drodze wkładu niepieniężnego do Nowej Spółki będzie określona w umowie wartość udziału kapitałowego, pomniejszona o kwotę podatku VAT.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony - przedstawione we wniosku z dnia 14 grudnia 2015 r. (data wpływu 21 grudnia 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania dla transakcji wniesienia do spółki wkładu niepieniężnego w postaci znaku towarowego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 grudnia 2015 r. wpłynął ww. wniosek, o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania dla transakcji wniesienia do spółki wkładu niepieniężnego w postaci znaku towarowego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest osobą prawną - spółką z ograniczoną odpowiedzialnością podlegającą w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Wnioskodawca jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług oraz będzie takim podatnikiem w momencie dokonywania czynności opisanych poniżej.

Wnioskodawca posługuje się słowno-graficznym znakiem towarowym, który nie został zarejestrowany ani w polskim Urzędzie Patentowym (dalej: UP) ani w Urzędzie ds. Harmonizacji Rynku Wewnętrznego (dalej: OHIM). Znak nie został również zgłoszony do rejestracji w żadnym z tych urzędów i w związku z tym nie uzyskał prawa ochronnego. Wnioskodawca obecnie zamierza podjąć działania mające na celu uzyskanie ochrony znaku towarowego na obszarze krajów Unii Europejskiej. W tym celu Wnioskodawca złoży wniosek do Urzędu Harmonizacji Rynku Wewnętrznego (OHIM) uruchamiający procedurę rejestracji znaku towarowego, jako wspólnotowego znaku towarowego, chronionego prawem ochronnym na zasadach wynikających z Rozporządzenia Rady (WE) nr 207/2009 z 26 lutego 2009 r. w sprawie wspólnotowego znaku towarowego (Dz. U. UE L z 24 marca 2009 r., Nr 78, str. l) (dalej: Wspólnotowy Znak Towarowy). Następnie, to znaczy po uruchomieniu procedury rejestracji Wspólnotowego Znaku Towarowego, Wnioskodawca planuje powołać nową spółkę osobową - spółkę jawną (dalej: Nowa Spółka). Celem Nowej Spółki będzie obsługa i zarządzanie znakami towarowymi (m.in. obsługa, zawieranie umów na korzystanie ze znaków, pobieranie opłat licencyjnych, itp.). Będzie to spółka z siedzibą na terytorium Polski.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00