Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 01.12.2016, sygn. 2461-IBPP2.4512.855.2016.1.AZe, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. 2461-IBPP2.4512.855.2016.1.AZe

określenia stawki podatku VAT dla sprzedaży nawozów .

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r., poz. 613 ze zm.) oraz § 2 i § 6 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 25 października 2016 r. (data wpływu 28 października 2016 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania 8% stawką podatku VAT sprzedaży produktów opisanych we wniosku - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 października 2016 r. do tut. organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania 8% stawką podatku VAT sprzedaży produktów opisanych we wniosku.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący zaistniały stan faktyczny:

Wnioskodawca (dalej również: Spółka) jest producentem nawozów rolniczych, w tym wapna nawozowego zawierającego magnez odmiana 05 o nazwie handlowej X (dalej: Wapno magnezowe), wapna nawozowego niezawierającego magnezu odmiana 04 o nazwie handlowej X (dalej: Wapno nawozowe) oraz wapna nawozowego niezawierającego magnezu odmiana 05 o nazwie handlowej X (dalej: Kreda). Wszystkie wymienione produkty (dalej: Produkty) posiadają świadectwa kwalifikacji wydane przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowy Instytut Badawczy do stosowania w rolnictwie ekologicznym. Wapno magnezowe wytwarzane jest ze zmielonej skały wapniowo-magnezowej pochodzenia naturalnego (węglan wapniowo-magnezowy), który nawilża się wodą i następnie aglomeruje. Otrzymany wilgotny granulat poddawany jest suszeniu w strumieniu gorącego powietrza. Następnie wysuszony granulat jest przesiewany w celu uzyskania jego odpowiedniej frakcji. Granulat o odpowiednim uziarnieniu jest kierowany do zbiornika gotowego produktu, natomiast granulat niewymiarowy jest zwracany do procesu granulacji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00