Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 27.09.2016, sygn. 2461-IBPB-1-1.4511.460.2016.1.WRz, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. 2461-IBPB-1-1.4511.460.2016.1.WRz

Sposób ustalenia wartości początkowej samochodu oraz odpisów amortyzacyjnych

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r., poz. 613 ze zm.) oraz § 5 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z 24 lipca 2016 r. (data wpływu do tut. Biura 3 sierpnia 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych, w zakresie możliwości wprowadzenia do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych prowadzonej działalności gospodarczej wskazanego we wniosku samochodu i zaliczenia do kosztów podatkowych odpisów amortyzacyjnych dokonywanych od jego wartości początkowej - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 sierpnia 2016 r. do tut. Biura wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych, w zakresie możliwości wprowadzenia do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych prowadzonej działalności gospodarczej wskazanego we wniosku samochodu i zaliczenia do kosztów podatkowych odpisów amortyzacyjnych dokonywanych od jego wartości początkowej.

We wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca prowadzi jednoosobowo działalność gospodarczą polegającą na wykonywaniu montażu oraz napraw profesjonalnych urządzeń pralniczych stanowiących wyposażenie pralni przemysłowych, takich jak pralnico-wirówki, magle elektryczne, suszarki bębnowe itp. Dodatkowo, Wnioskodawca zajmuje się również sprzedażą takich urządzeń, jednak jego podstawowym źródłem dochodów są gwarancyjne i pogwarancyjne usługi serwisowe wykonywane na zlecenie klientów indywidualnych lub bezpośrednich, ogólnopolskich importerów przemysłowych urządzeń pralniczych. Usługi serwisowe Wnioskodawca wykonuje na terenie całego kraju, jednak przeważająco na terenie centralnej i południowej Polski. Ponieważ sprzęt serwisowany przez Wnioskodawcę montowany jest u klientów na stałe (przede wszystkim poprzez kotwiczenie do podłoża), a przy tym posiada znaczne rozmiary (od kilkuset kilogramów do kilku ton wagi) Wnioskodawca nie ma możliwości dokonywania napraw w siedzibie swojej firmy, lecz każdorazowo musi dojeżdżać do klientów. Z uwagi zatem na specyfikę działalności, wymagającą codziennego przemieszczania się na znaczne odległości, niezbędnym narzędziem, umożliwiającym Wnioskodawcy prowadzenie działalności gospodarczej jest odpowiedni samochód.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00